Jak usprawnić pracę mózgu

0
489

Wszyscy mamy nadzieję, że nasz mózg będzie funkcjonował tak długo i tak sprawnie jak tylko będziemy żyli. Prawda jest taka, że z wiekiem nasz mózg zaczyna spowalniać i pracować dużo gorzej niż w młodości. Jak usprawnić pracę mózgu?

Jak usprawnić pracę mózgu?

Jak usprawnić pracę mózguWażne jest, by zacząć już w młodości nad tym pracować. I ciągnąć to póki starczy nam sił. By nasz mózg sprawnie funkcjonował, musimy go codziennie trenować. Rozwiązywać różne łamigłówki, zagadki, czy krzyżówki. Stawiać sobie codziennie nowe wyzwania, tak by wciąż odkrywać coś nowego. Warto czytać dużo książek. Przeglądać prasę różnego rodzaju. Uczyć się języków zagranicznych. I na każdym kroku trenować pamięć. Często powtarzać czynności życia codziennego, dodając do nich coś nowego. Zapamiętywać numery telefonów, adresy. Warto robić różnego rodzaju zapiski. Trzeba uczyć się nowych rzeczy, stawiać sobie to coraz trudniejsze wyzwania i się podejmować ich realizacji. Idąc do sklepu zapamiętywać ceny zakupów, liczyć w pamięci, dodawać i odejmować.
W sumie to na każdym kroku zwracając uwagę na szczegóły, układać sobie w głowie historyjki, które odtwarzając pozwalają nam korzystać z każdej sfery mózgu. Takie tworzenie historyjek i bajek też jest przydatne, kiedy mamy małe dzieci lub wnuki. Można im wymyślać różne rzeczy, tworzyć co chwilę coś nowego. Można również skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych w tym kierunku osób. Jednak życie daje nam takie możliwości, że płacenie za taki trening jest zbędne.

Warto być aktywnym

Ważne jest udzielanie się w społeczeństwie, wychodzenie z domu i różnego rodzaju rozrywka. Różne gry planszowe też dobrze wpływają na pracę naszego mózgu. Programy rozrywkowe w telewizji, teleturnieje. Ważną rzeczą też jest nasza dieta. Ona też ma wpływ na sprawność fizyczną i umysłową. Odstawmy więc tłuste, ciężko strawne potrawy i zastąpmy je dietą lekkostrawną i rybami, które dobrze wpływają na nasz rozwój psychiczny. Zdrowy tryb życia, ćwiczenia na świeżym powietrzu, to jest to co usprawnia nasz mózg. Przebieg inny lub przejdźmy się codziennie parę kilometrów. Dobrze to wpłynie nanasz organizm. Na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne.

Dla osób starszych organizowane są różnego rodzaju rozrywki. Warto zagościć do uniwersytetów trzeciego wieku, uczą one wszelkich nowinek technologicznych, ale też usprawniają sprawności manualne. Najwazniejsze jest, by nie spocząć na laurach, tylko wciąż udzielać się w społeczeństwie, mieć grono przyjaciół i spędzać z nimi jak najwięcej czasu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here