Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie należy do grona największych form mleczarskich w Polsce. Działa na terenie woj. lubelskiego, a jej produkty cieszą się uznaniem i popularnością wśród konsumentów z całej Polski. Firma prowadzi również eksport do krajów UE, Azji, Ameryki Południowej i Afryki.
OSM może poszczycić się nie tylko dobrymi wynikami finansowymi oraz certyfikatami potwierdzającymi wdrożenie w zakładzie nowoczesnych systemów zarządzania jakością. Od lat jej dumą są nagrody przyznawane przez branżę i przez konsumentów, związane z jakością sprzedawanych produktów. Wśród nich jest m.in. nagroda miesięcznika „Handel” (przyznawana przez właścicieli sklepów i sprzedawców) za najlepszy produkt w kategorii serów typu cottage cheese (dla serka wiejskiego). Jednym z najnowszych wyróżnień przyznanych spółdzielni jest nagroda w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, w którym za „najlepszy polski regionalny produkt żywnościowy” zostało uznane Zsiadłe mleko OSM Krasnystaw.
Produkty OSM Krasnystaw
Oferta spółdzielni obejmuje:
- zwykłe jogurty Joguś,
- jogurty do picia Joguś,
- jogurty typu smoothie,
- jogurty naturalne,
- sery twarogowe,
- serek wiejski (klasyczny i lekki) oraz serki na kanapkę,
- mleko, masło i śmietany (12 proc., 18 proc. i 22 proc.),
- kefir,
- maślankę (zwykłą i smakową, w butelkach i w kubku),
- zsiadłe mleko (w butelce i kubku),
- serki Seruś,
- serki homogenizowane,
- sery twarde,
- produkty w proszku.
Każdy z tych artykułów cieszy się uznaniem konsumentów, czego najlepszym dowodem jest to, że istnieją na rynku już od wielu lat (doskonałym przykładem są tu Jogusie). Dla wielu osób produkty z OSM Krasnystaw to niedościgły wzór tego, jak powinien smakować jogurt, kefir czy zsiadłe mleko.
Więcej na temat produktów Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Krasnystaw można przeczytać na jej stronie ( https://www.krasnystaw.eu/ ). Warto też wiedzieć, że jest to jeden z największych zakładów przetwórczych woj. lubelskiego, odbierających mleko od rolników z całego województwa. Zakład istniejący od 1913 r. stanowi ważny element lokalnej gospodarki, dając miejsca pracy i wspierając lokalne inicjatywy.