Plastikowe pojemniki

0
1591

Czy to prawda, że skrzynki plastikowe są lepsze niż te wykonane z drewna?

Bez względu na to, czy pojemnik jest wykonany z plastiku czy z drewna, musi spełniać określone wymagania użytkowników. Muszą być solidnie wykonane, wytrzymałe i pojemne. Dobrze by było, jeśli byłyby lekkie i ustawne – a takie niezaprzeczalnie są plastikowe pojemniki od Schoeller Allibert.

Skrzynki plastikowe

Oferowane na stronie internetowej producenta Schoeller Allibert pojemniki plastikowe, to wysokiej jakości produkty, które z powodzeniem mogą być użytkowane i w rolnictwie, i w handlu, i w produkcji, i w motoryzacji. Wszędzie, pojemniki plastikowe pozwalają zachować ład i porządek w systemie magazynowania. Dzięki skrzyniom można układać na przykład wyprodukowane detale w stosy, gdzie będą oczekiwały na kolejny etap produkcji czy sprzedaży.

Ładowność takich plastikowych skrzyń to nawet kilkaset kilogramów. Jest to więc idealne rozwiązanie dla branży spożywczej i przetwórczej, gdzie przedsiębiorcy muszą mieć gdzie i jak przechowywać tony żywności (owoców, warzyw, nasion czy innych produktów). Plastikowe pojemniki pozwalają na zorganizowane i łatwe magazynowanie a dodatkowo chronią znajdujące się wewnątrz produkty. Dodatkowo, są zdecydowanie bardziej bezpieczne i higieniczne niż te drewniane. Dlaczego? Dlatego, że można je łatwo wyczyścić i nie ulegają tak łatwo uszkodzeniu. To z kolei powoduje, że każdy produkt znajdujący się wewnątrz skrzyni, jest stuprocentowo chroniony.

Zastanawiając się nad zakupem skrzynek z plastiku, warto pamiętać o tym, że są one bardziej odporne na zmiany temperatury niż te, wykonane z drewna naturalnego. Dla pojemników plastikowych nie ma znaczenia, czy są wystawione na słońce i wysokie temperatury, czy narażone na bardzo niskie, mroźne klimaty. Tworzywo sztuczne jest odporne na wszelkie zmiany pogodowe i termalne. Nie groźny jest im długotrwały deszcz czy bardzo duży mróz. Nie można tego jednak powiedzieć o skrzynkach z drewna, które pod wpływem wilgoci zwyczajnie niszczeją, gniją, rozpadają się.

Plastikowe pojemniki są ekonomiczne – choć w momencie zakupu wcale się tak nie wydaje. Tworzywo sztuczne jest droższe niż drewno, więc i zakup skrzynki z plastiku jest droższy. Jednak różnica jest taka, że skrzynka drewniana posłuży maksymalnie dwa – trzy lata a ta z polipropylenu dożyje nawet dziesięciu! I to jest najwspanialsze w tym wszystkim – jedna inwestycja a radość przez wiele lat.

Warto jest robić zakupy z głową, gdyż nie zawsze to, co na pierwszy rzut oka wydaje się lepsze, tańsze – takim właśnie okaże się w przyszłości. Niekiedy lepiej jest za jakość zapłacić więcej i nie musieć się martwić przez naprawdę długi czas.

Źródło treści: https://www.schoellerallibert.com/pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here