Zalety i wady rozliczeń wielowalutowych na karcie wirtualnej

0
689

Niewątpliwie można stwierdzić, że nowoczesne technologicznie rozwiązania zdecydowanie zdominowały przemysł bankowy i walutowy. Tak dynamiczny rozwój i duża popularność płatności bezgotówkowych jest spowodowana przede wszystkim wygodą w użytkowaniu i łatwością obsługi. Mimo to, takie stosowanie kart może stać się problematyczne w przypadku wyjazdu za granicę, na przykład na wakacje czy służbowo. Na szczęście na rynku pojawiło się rozwiązanie likwidujące problem wielowalutowości i wysokich kosztów, jakie należy ponieść za przewalutowanie. Karty wirtualne zdecydowanie nie mają sobie równych w kwestii rozliczeń wielowalutowych, jednakże nawet tak dobre i praktyczne rozwiązania mają swoje wady.

Zalety rozliczeń wielowalutowych na karcie wirtualnej

Niewątpliwie karty wirtualne mają mnóstwo zalet, jeśli chodzi o dokonywanie rozliczeń wielowalutowych. Zdecydowanie największym atutem jest wygoda użytkowania oraz brak oprocentowania zgromadzonych na rachunku środków. Dodatkowo dokonując zapłaty w obcej walucie, na nasze konto nie są naliczane żadne odsetki i prowizja związana z przewalutowaniem. Taki system umożliwia obrót dużą ilością pieniędzy w przeróżnych walutach. Świetnym rozwiązaniem jest również wysoka automatyzacja systemu, który samoistnie rozpoznaje, jaka jest nasza lokalizacja, i z którego konta walutowego pobrać należną kwotę. Również sam proces tworzenia rachunku jest bardzo prosty i opiera się wyłącznie na rejestracji w serwisie igoriacard.com i zamówieniu naszej karty wirtualnej.

Wady rozliczeń wielowalutowych na karcie wirtualnej

Pomimo tak wielu zalet karty wirtualne posiadają jedną dużą wadę — mianowicie podmioty oferujące usługi korzystania z wirtualnej karty nie są bankiem, co oznacza, że bezpieczeństwo naszych wpłaconych środków jest nieco mniejsze niż w przypadku zabezpieczeń, jakie oferuje bank. Jednakże nie warto już na starcie podchodzić do tego sceptycznie i samemu sprawdzić, czy jest to coś dla nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here