Jak znaleźć dobre ubezpieczenie zdrowotne?

0
846

Wiele osób nie czuje się wystarczająco bezpiecznie, korzystając jedynie z publicznej opieki zdrowotnej. Dlatego też szukają dodatkowego zabezpieczenia, w formie ubezpieczeń prywatnych. Część z nich wybiera prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Nationale Nederlanden. Czy jest to dobra decyzja?

Dobre ubezpieczenie zdrowotne

Obecnie pacjenci mają możliwość skorzystania z dziesiątek, a może nawet i setek pakietów ubezpieczeniowych w różnych firmach. Jednakże oferty znacząco różnią się pod względem atrakcyjności, ponadto, nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe można obdarować pełnym zaufaniem. Jakie cechy posiada dobre ubezpieczenie zdrowotne?

• Rozsądna wysokość składki – oczywiście każdy chciałby korzystać z jak najtańszej oferty. Jednakże, jeżeli składka jest wyjątkowo niska, powinno to wzbudzać poważne podejrzenia. Ubezpieczyciele proponujący przesadnie atrakcyjnie oferty często stwarzają poważne problemy w momencie wypłacania odszkodowania. Warto zatem zdecydować się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Nationale Nederlanden lub innej dobrze znanej firmie, która posiada renomę na rynku
• Zakres usług – pod tym względem różnic między ubezpieczycielami, a nawet poszczególnymi pakietami tych samych firm są ogromne. Warto zwrócić uwagę, czy w ramach ubezpieczenia pacjent ma dostęp do lekarzy wszystkich najpotrzebniejszych specjalizacji. Ponadto, należy się upewnić, że w razie nieszczęścia ubezpieczyciel wypłaca przynajmniej część odszkodowania w formie gotówki, niezbędnej do zorganizowania sobie opieki, czy też po prostu przetrwania, jeżeli z powodu rekonwalescencji nie jest się w stanie pracować
• Dowolność wyboru lekarzy – prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe zwykle dają klientowi możliwość wyboru lekarzy. Inaczej jest w przypadku pakietów leczniczych w prywatnych klinikach czy też przychodniach.

Ubezpieczenie na wypadek chorób nowotworowych

Oprócz standardowego ubezpieczenia zdrowotnego klienci mają możliwość wykupienia zabezpieczenia na wypadek wystąpienia konkretnej choroby. W przypadku prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego w Nationale Nederlanden propozycja dotyczy wsparcia finansowego, medycznego i logistycznego w przypadku choroby nowotworowej. Obecnie nowotwory należą do grupy chorób cywilizacyjnych, na które zapadalność jest niepokojąco wysoka.

Niestety, polski pacjent często nie może liczyć na fachową pomoc onkologiczną w ramach publicznej służby zdrowia. Liczba ośrodków działających na wysokim poziomie jest niewielka. Zatem z pewnością prywatne ubezpieczenie zdrowotne Nationale Nederlanden jest w takiej sytuacji bardzo przydatne. W ramach pakietu oferowanego przez tego ubezpieczyciela pacjent może skorzystać z konsultacji z wyznaczonymi specjalistami, jak również samodzielnie wybrać ośrodek leczenia. Co więcej, w przypadku wystąpienia choroby, od razu otrzymuje się część odszkodowania. Tym samym, jeżeli takie jest życzenie pacjenta, może on zdecydować się na leczenie za granicą. Ponadto, klient wykupujący prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Nationale Nederlanden może też liczyć na wsparcie psychologa, pielęgniarki i rehabilitanta.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here