Choinka Bożonarodzeniowa – żywa czy sztuczna?

0
1370

Okres Bożego Narodzenia to czas radości, rodzinnych spotkań i uśmiechu. Owe święto niesie ze sobą również wiele tradycji, które od pokoleń są kultywowane w każdej rodzinie. Należą do nich m.in. przygotowywanie potraw wigilijnych, kupowanie prezentów, oraz ubieranie choinki bożonarodzeniowej.

Rodzai tych świątecznych drzewek jest bardzo dużo. Mogą być one małe, postawione na komodzie, lub stoliku w salonie, lub całkiem duże, sięgające sufitu, które wzbudzają wielką radość głównie u dzieci.

Choinki bożonarodzeniowe mogą być prawdziwe, lub sztuczne. Lecz w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na zakup tej drugiej opcji. Sztuczne choinki są wieloletnią inwestycją. Nie musimy każdego roku kupować nowej, co umożliwia nam oszczędność czasu i pieniędzy, które w okresie przedświątecznym niewątpliwie nam się przydadzą. Wyglądem również nie odbiegają od żywych egzemplarzy, producenci sztucznych choinek, każdego roku wprowadzają innowacje w wyglądzie drzewka. Pamiętajmy również, że sztuczna choinka nie rośnie w lesie, ani w szkółce, dzięki temu nie narazimy środowiska naturalnego na straty. Nie musimy jej również podlewać, co jest nieuniknione w przypadku żywego drzewka. Jeśli zaniedbamy ten element, już w krótkim czasie po zakupie choinka może zacząć nam usychać i gubić igły. Choinki sztuczne są również łatwe w przechowywaniu, ponieważ przeważnie mają opcje złożenia na części. Producenci, w trosce o klienta, umożliwiają rozkręcenie choinki do części podstawowych, co umożliwia nam, przechowywanie drzewka w niewielkim pudełku do następnego roku.

Są oczywiście również minusy sztucznego symbolu świąt. Nie wydziela ono wyjątkowego leśnego zapachu, z jakim mamy do czynienia przy zakupie prawdziwego, żywego drzewka.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Symbole świąt, są bardzo ważne podczas przeżywania tego wspaniałego okresu. Lecz pamiętajmy, że najważniejsza jest rodzina, wspólna wigilia, zjedzenie razem posiłku przy stole, rozmowa, śpiewanie kolęd. Utrzymywanie dobrych relacji w rodzinie, to podstawa rodzinnego szczęścia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here