Co cię motywuje do pracy?

0
839

Niejednokrotnie zdarza się tak, że doskwiera nam zmęczenie pracą. Nie chodzi tu stricte o zmęczenie, które wynika ze zbyt dużej ilości obowiązków, a o takie, które powoduje, że odczuwamy niechęć, wszystko nas irytuje i nie mamy ochoty angażować się w nic ponad to, co znajduje się w zakresie naszych obowiązków.

Nowe zajęcie

Nowe zajęcieW takiej sytuacji, wiele osób rozgląda się za znalezieniem nowej pracy, gdyż marzy im się zmiana obowiązków, otoczenia i przede wszystkim szefa, bo to głównie od niego odchodzą pracownicy, kiedy decydują się na wypowiedzenie umowy. W takich sytuacjach, kiedy szefowi zależy na danym pracowniku, z reguły proponuje mu podwyżkę, czasami awans. Wszystko jednak zależy od tego, czy dany pracownik jest wartościowy dla firmy w oczach szefa. Niektórzy pracownicy, podejmują decyzję o tym, żeby jednak pozostać, gdyż zaproponowane im przez pracodawcę warunki, są satysfakcjonujące. Jest również i takie grono osób, które pomimo podwyżki, nie decydują się na pozostanie w firmie, gdyż są na tyle sfrustrowani, że chcą dokonać zmian. W tym miejscu, pojawia się zatem pytanie – co Cię motywuje do pracy?

Co cię motywuje do pracy?

Czy są to tylko czynniki płacowe, a może głównie pozapłacowe? Oczywiście najlepiej, kiedy oba czynniki współgrają ze sobą, to znaczy, kiedy pracownik otrzymuje dobre wynagrodzenie, a dodatkowo w firmie jest miła atmosfera, pracownicy nie są przeciążeni, a dodatkowo posiadają bogaty fundusz socjalny, czyli prywatną opiekę medyczna, dofinansowanie do zajęć sportowych, a czasami nawet dofinansowanie do obiadów i dojazdów do pracy. W takiej firmie, na pewno każdy chciałby pozostać aż do emerytury.

Oczywiście, nie zawsze da się to wszystko ze sobą połączyć

Firmy borykają się z różnego rodzaju trudnościami, co niejednokrotnie uniemożliwia im dopilnowanie pewnych kwestii. Niejednokrotnie, możemy zaobserwować, że niektórzy pracownicy decydują się na pozostanie w danej firmie, tylko dlatego, że panuje tam wyjątkowo miła i przyjazna atmosfera. W związku z czym mają opory przed odejściem. Inni znowu zarabiają krocie i nawet pomimo niesprzyjającym relacjom ze współpracownikami, decydują się na pozostanie w tym miejscu. Inni natomiast nie rezygnują z danej pracy tylko dlatego, że mają różnorodne zobowiązania finansowe, które nie pozwalają im na podjęcie ryzyka. Ponieważ kwota, którą co miesiąc otrzymują, pozwala im na terminowe regulowanie należności, które są oczywiście priorytetem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here