Co to praca?

0
836

„Niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam”, śpiewała Anna Maria Jopek w swoim przeboju. Kto za nas nie miał czasem ochoty tak zawołać? Żyjemy w tak szybkim tempie i w tak zmiennych warunkach, że naprawdę trudno nam nadążyć. To, co kiedyś było proste i oczywiste, jak np. wybór pracy, obecnie przyprawia o ból głowy. Znika coraz więcej zawodów, zwykle tych fizycznych, a role pracowników przejmują zautomatyzowane systemy. Pociechą jest, że powstają wciąż nowe profesje, zwykle lżejsze i bardziej dochodowe.

Nowe zawody

Nowe zawodyPrzyjrzyjmy się bliżej np. mistrzowi czekolady. To jeden z najsłodszych zawodów na świecie. Osoba zatrudniona na tym stanowisku tworzy nowe smaki czekoladek, a także formy, jakie mogą przyjąć wytwarzane smakołyki. Brzmi pysznie. Równie ciekawym źródłem utrzymania wydaje się praca jako sommelier. To doradca w doborze trunku do potraw. Zajmuje się też tworzeniem karty win i ma wiedzę o innych alkoholach, koktajlach i napojach bezalkoholowych. Praca wygląda więc na lekką i spokojną. Wspominane profesje wywodzą ze znanych nam już wcześniej zajęć, jak degustator potraw czy kiper. Ale mam w zanadrzu jeszcze coś, co cię zaskoczy.

Czy wiesz, co to praca przytulacza?

Okazuje się, że to jeden z najprzyjemniejszych zawodów na świecie! Polega na… terapeutycznym przytulaniu. Z takich usług korzystają często osoby starsze, których małżonkowie zmarli, czy młodsi ludzie w trudnej sytuacji matrymonialnej. Dobry przytulacz powinien odbyć szkolenie, by umieć rozmawiać z klientem i znać metody przytulania. Szczególnie ważne są umiejętności miękkie – jak przyjazne nastawienie i empatia. W 2017 r. otworzono w Warszawie pierwszy w Polsce salon przytulania!

Lista nowych. fascynujących profesji wydaje się nieskończona. Znajdzie się tu blogger, piszący profesjonalnie internetowe pamiętniki, influencer – osoba promująca trendy czy też łowca tych trendów, czyli coolhunter – którego praca usługowa dla agencji reklamowych polega na bywaniu w modnych miejscach wśród młodych ludzi.

Zauważmy jak bardzo nowe zawody wpływają na nasze życie w dzisiejszym świecie

Możemy przygotować się do ślubu i wesela z pomocą wedding plannera, podjęcie pracy ułatwi coach kariery, ubrania wybierze osobista stylistka. Problemami zajmie się psychoterapeuta, dziecko sprowadzi na świat profesjonalna doula, a swojego psa zaprowadzisz do groomera, skąd wyjdzie czysty i modnie wystrzyżony. I kłopot z głowy. Żyć, nie umierać…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here