Czy taśma stalowa bandownicza jest wytrzymała?

0
138

Taśma stalowa bandownicza to materiał wykorzystywany celem zabezpieczenia niestabilnych, bardzo ciężkich oraz nieporęcznych ładunków. Dostępne są różne jej grubości (0,4 – 1,00 mm) i klasy wytrzymałości. Mogą być używane wraz z bandownicami pneumatycznymi oraz ręcznymi. Zależnie od użytej technologii produkcyjnej powierzchnia stalowej taśmy może wskazywać na użycie do zabezpieczania ładunków składowanych na zewnątrz albo magazynowanych. W sprzedaży znajdziemy m.in. taśmy stalowe niebieszczone, galwanizowane, lakierowane, ocynkowane oraz zwykłe. Czy taśma stalowa bandownicza jest wytrzymała?

Wysoka odporność

Taśma stalowa bandownicza jest wysoce odporna na zrywanie na poziomie od 700 do 1030 N/mm2. Różne parametry mające związek z wykończeniem pozwolą dobranie jej do specyfiki danego ładunku. Parametry technologiczne łączące znakomitą elastyczność oraz trwałość stabilizują towary o dużej sprężystości, np. zwoje blach oraz trudne do zabezpieczania innymi sposobami.

Taśma stalowa może być używana do spinania ładunków w systemie bezspinkowym i spinkowym. Na bezpieczeństwo jej użytkowania wpływ mają zaokrąglone krawędzie, które minimalizują ryzyko skaleczenia się pracownika oraz chronią ładunek przed uszkodzeniami.

Gdzie znajdzie zastosowanie taśma stalowa?

Taśmy stalowe bandownicze mogą być stosowane do mocowania tablic, przewodów wentylacyjnych, słupów, masztów, sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Warto podkreślić, iż zastosowanie znajdą także wszędzie tam, gdzie panują bardzo trudne warunki, takie jak bardzo niskie albo bardzo wysokie temperatury, wibracje, zagrożenie ogniowe czy też spore obciążenia mechaniczne.

Jak założyć taśmę stalową?

Do zamocowania tego rodzaju produktu konieczna będzie bandownica, czyli narzędzie, przy pomocy którego można wygodnie napinać i odcinać stal w wybranych miejscach. Sam montaż jest bardzo łatwy, można przekonać się o tym, oglądając dostępne w sieci filmy instruktażowe. Wystarczy, iż nałożymy na taśmę odpowiednią zapinkę, a później owiniemy obejmę wokół danego elementu. Kiedy będzie już gotowa, na resztę taśmy trzeba nałożyć bandownicę i za pomocą pokrętła docisnąć dokładnie obejmę, dopasowując ją idealnie do danego obiektu.

Taśmy stalowe sprzedawane są pod postacią nawoju ostylowanego albo pojedynczego, a ich niezawodność i wysoka jakość gwarantowana jest przez najlepszych na rynku producentów. Warto spojrzeć na stronę sklepu: https://izipak24.pl/produkty/tasmy/stalowe,2,6841, gdzie oferowane są nie tylko taśmy stalowe, ale też inne taśmy do bandowania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here