Czym są aukcje poleasingowe sprzętu rolniczego?

0
391

Zależy Ci na pozyskaniu wysokiej jakości sprzętu rolniczego niskim kosztem? W większości przypadku odpowiednim, umożliwiającym to rozwiązaniem są aukcje sprzętu poleasingowego. Ponieważ stają się coraz popularniejsze, dziś krótko je omówimy.

Co to znaczy, że sprzęt rolniczy jest “poleasingowy”?

Leasing jest usługą, w ramach której przedsiębiorca (lub osoba fizyczna) otrzymuje określonego rodzaju sprzęt – w tym przypadku rolniczy – w zamian za comiesięczne, ratalne płatności w określonej kwocie. Jest to po prostu alternatywa dla tradycyjnego kredytowania. Po tym, gdy umowa leasingowa się kończy, osoba lub firma taka może albo zatrzymać maszyny rolnicze, z których korzystała w ramach leasingu (oczywiście za odpowiednią opłatą), lub zwrócić go leasingodawcy. W takim przypadku sprzęt taki jest sprzedawany lub trafia na tak zwane aukcje poleasingowe.

Jakie są zalety zakupu sprzętu poleasingowego?

Pierwszą zaletą takiego rozwiązania jest, rzecz jasna, niska cena takich sprzętów. Warto podkreślić, że leasingobiorcy bardzo często korzystają z tego rozwiązania, by wejść w posiadanie nowoczesnych, nieużywanych maszyn rolniczych. Aukcje sprzętu poleasingowego pozwalają więc zwycięzcom wejść w posiadanie niemalże nowego sprzętu – często stają się oni dopiero drugim właścicielem danej maszyny – w bardzo korzystnej cenie. Oznacza to także, że sprzedawane na takich aukcjach maszyny są w naprawdę dobrym stanie technicznym i z dużym prawdopodobieństwem jeszcze długi czas nie będą wymagały poważniejszych napraw.

Kto może wziąć udział w aukcji sprzętu poleasingowego?

Aukcje, na których sprzedawane są maszyny rolnicze poleasingowe prowadzone są na kilku portalach – między innymi https://www.klaravik.pl/. W zdecydowanej większości przypadków mogą wziąć w nich udział zarówno osoby fizyczne, jak i firmy lub instytucje. Tak, jak w przypadku każdego innego rodzaju aukcji – zwycięzcą zostaje ta osoba lub przedsiębiorstwo, która w chwili jej zakończenia proponowało największą ofertę za dany produkt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here