Doskonałe wyposażenie food trucka!

0
89

Frytki oraz tortilla przygotowywana na różne sposoby, to obecnie jedne z najbardziej popularnych dań, jeżeli chodzi o food trucki. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż oba dania mogą być przygotowane na wiele sposobów. Niestety, wiele osób, które rozważają zakup food trucka, nie wie, jakie sprzęty będą najlepiej nadawać się do ich przygotowywania. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, jakie urządzenia stanowią doskonałe wyposażenie food truck, oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Odpowiednie przygotowanie tortilli w opiekaczu

Jeżeli chodzi przygotowywanie tortilli, to nieodzownym elementem wyposażenia każdego food trucka powinien być opiekacz do tortilli. Dzięki niemu możemy uzyskać świeże placki, odpowiedniej temperaturze, oraz barwie. Przy jego wyborze warto zwrócić uwagę na takie cechy jak, chociażby:

-Kształt formy. Prawdziwa tortilla jest okrągłego kształtu i w taką właśnie formę powinien być wyposażony opiekacz do tortilli.

-Regulacja temperatury. Dzięki niej możemy dobrać temperaturę do wypiekanego przez nas ciasta, a co za tym idzie uniknąć na przykład spalenia placka.

-Powłoka antyprzylepna. Dzięki niej możemy uniknąć między innymi poszarpania placków. Ponadto znacznie ułatwia ona czyszczenie opiekacza.

-Szybkość przygotowywania. Dzięki równomiernemu podgrzewaniu powierzchni ciasta można znacznie szybciej przygotowywać tortille niż w przypadku innych metod.

-Bezpieczeństwo. Dobrej jakości opiekacze do tortilli wyposażone są antypoślizgowe nóżki oraz zabezpieczenia chroniące przed poparzeniem.

Frytki o doskonałym smaku z frytkownicy indukcyjnej

Frytownica indukcyjna, jak sama nazwa wskazuje, działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Dzięki temu frytownice tego typu znacznie szybciej osiągają pożądaną temperaturę, przy jednocześnie stosunkowo niskim zużyciu energii elektrycznej. Ponadto dobrej jakości frytownica indukcyjna ma możliwość precyzyjnego regulowania zakresu temperatur. Między innymi z tego powodu frytownica indukcyjna doskonale nadaje się nie tylko do smażenia frytek, ale również innych potraw przygotowywanych w food trucku. Jeżeli zaś chodzi o bezpieczeństwo, w tym przypadku frytownice indukcyjne również pozytywnie wyróżniają się na tle konkurencji. Po pierwsze nie wykorzystują one bowiem ani otwartego ognia, przez co ryzyko pożaru jest znacznie mniejsze, po drugie w przypadku frytownic indukcyjnych jest znacznie mniejsze ryzyko poparzenia. Wynika to między innymi z tego, że frytownice indukcyjne po zakończeniu wykonywania pracy, stosunkowo szybko się wychładzają.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here