Fotograf – ile zarabia?

0
1388

Jeżeli lubimy robić zdjęcia i interesuje nas na materia, to z pewnością myśleliśmy nad podjęciem pracy fotografa. W takim przypadku możemy połączyć swoją pasję z pracą zarobkową. Robienie zdjęć może wydawać się z pozoru proste, jednak aby profesjonalnie się za to zabrać należy mieć odrobinę wiedzy i jakiś sprzęt. Jak wygląda dokładnie praca za obiektywem? Jak wyglądają zarobki fotografa? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-fotograf/ 

Jak wygląda praca fotografa?

Pracując na takim stanowisku musimy oswoić się z tym, że będzie wymagało no od nas sporego skupienia oraz dużej organizacji. Fotograf, który pracuje na weselu, imprezie czy evencie musi nie tylko znaleźć sobie odpowiednie miejsce, ale również wiedzieć, które momenty są warte uwiecznienia, a które absolutnie do niczego się nie nadają. W innym wypadku fotograf jest w miejscu, gdzie nikt nie będzie mu pozował, a jeszcze innym jest na sesji na przykład dla świeżo upieczonych małżonków. W takim zawodzie jak konieczne są podróże, zarówno te małe, i jak i nawet na drugi koniec świata. Tak naprawdę, wszystko zależy od tego, jaką dziedziną fotografii się zajmujemy oraz jaka nas interesuje. Każda będzie nieco się od siebie różniła, ale główny schemat pozostaje ten sam.

Zarobki fotografa – ile jest w stanie zarobić fotograf?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite, które zgarnia fotograf wynosi około 3900 zł brutto. Daje to 2837 zł w kwocie netto. Co drugi fotograf w naszym kraju otrzymuje wynagrodzenie mieszczące się w widełkach od 3170 zł do 5140 zł. 25% najlepiej opłacanych fotografów może liczyć na zarobki wyższe niż 5140 zł brutto. Taką pensję otrzymujemy w zamian za wykonywanie zdjęć, obróbkę i retusz oraz ewentualne wywołanie ich. Fotograf ślubny i fotograf na weselach kosztuje parę młodą od 1500 zł do 3500 zł za jedną noc.

Zobacz też: http://www.baseprofit.pl/fotograf-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here