Gdzie wynająć magazyny? Szczecin budzi coraz większe zainteresowanie!

0
1301

Polska już od kilku lat budzi rosnące zainteresowanie inwestorów, którzy poszukają hal produkcyjnych oraz nowoczesnych magazynów – Szczecin jednak do niedawna określany był jako słabe ogniwo i nie rozwijał się pod tym względem zbyt dynamicznie. Sytuacja jednak uległa zmianie – co to oznacza?

Rynek magazynowy w Polsce wciąż utrzymuje trend wzrostowy – zarówno podaż, jak i popyt są na stabilnym poziomie od wielu lat. Według danych Colliers International w I połowie 2019 r. oddano do użytku około 1,1 mln mkw. nowej powierzchni. Jak na tym tle wypada Szczecin?

Najmniejszy rynek logistyczny, ale z potencjałem

Szczecin i w ogóle województwo zachodniopomorskie jest jednym z najmniejszych rynków logistycznych w Polsce, ale zainteresowanie nim zdecydowanie rośnie. Zarówno hale produkcyjne, jak i magazyny na wynajem w Szczecinie oraz okolicy budzą uwagę przedsiębiorców, a z kolei tereny – inwestorów.

Położenie Szczecina i liczne korzyści

Lokalizacja Szczecina ma duży potencjał i wiąże się z nią wiele korzyści dla potencjalnych przedsiębiorców – jak np. niższe stawki najmu niż w czołowych lokalizacjach, dogodne warunki także do transportu morskiego, drogowego, samolotowego itd. Dzięki temu, że nowoczesne i funkcjonalne magazyny w Szczecinie zyskują popularność, wybór obiektów na terenie województwa jest coraz większy. 

Polska Centralna – największe zainteresowanie

Szczecin, jak i Region Zachodni ogólnie, nie odnotowuje pustostanów, co oznacza wzrost zainteresowania ze strony przedsiębiorców oraz inwestorów. Deweloperzy w całej Polsce budują prężnie i nie zwalniają tempa. Co ciekawe, największy wzrost zasobów odnotowano – jak można się było spodziewać – w okolicach Warszawy (wyjątkiem jest III strefa) i Łodzi, czyli w Polsce Centralnej, gdzie w 2019 roku oddano już około 395 tys. mkw. Poza tym duże zainteresowanie budzi również Wrocław.

Szczecin bez pustostanów

Mimo że Centralna Polska jest na szczycie – odnotowano zdecydowanie najwyższy poziom aktywności deweloperów – na uwagę zasługują także mniejsze rynki, jak m.in. Szczecin. Magazyny w woj. zachodniopomorskim cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Łącznie oddano w tym regionie niemal 212,6 tys. mkw.

Najniższy poziom pustostanów odnotowano zaś w Trójmieście, Wrocławiu i Regionie Wschodnim. Bardzo dobrze sytuacja wygląda w Regionie Zachodnim i Szczecinie – wszystkie powierzchnie magazynowe były wynajęte (dane z pierwszej połowy 2019 roku).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here