Jak napisać maila o pracę?

0
1468

Interesuje Cię dane stanowisko pracownicze, znalazłeś fajne ogłoszenie i zastanawiasz się jak napisać maila o pracę? Dobrze trafiłeś! Dziś podpowiem Ci, jak to zrobić.

Jak napisać maila o pracę?

Przede wszystkim – nie stresuj się, podejdź do tej sytuacji na spokojnie. Przemyśl każde słowa, które chcesz przekazać w mailu. Przecież chodzi o to, aby dobrze wypaść, wzbudzić zainteresowanie swoją osobą, co w efekcie ma skutkować pozytywną odpowiedzią na Twoją wiadomość. Znalazłeś interesujące ogłoszenia na wymarzone stanowisko? Wiele osób wysyła tylko swoje CV, co jest częstym błędem. Do CV powinno się dołączyć również list motywacyjny, bo nim już na początku punktujesz i dzięki temu możesz zostać zapamiętany. Przyszły pracodawca to doceni, zwłaszcza jeśli będzie to jedyny list motywacyjny jaki otrzyma.

Jak napisać maila o pracę?Jeśli w danym ogłoszeniu o pracę znajdują się szczegóły dotyczące kontaktu do firmy np email, Facebook lub telefon, możesz wysłać ofertę swojej kandydatury korzystając z jednego z tych kontaktów, zamiast używać automatycznej platformy do wysyłania CV i opcji „Aplikuj teraz”. Te wszystkie czynności działają na Twoją korzyść.

Zdecydowałeś się na wysyłkę maila? Pewnie teraz zastanawiasz się jak napisać maila o pracę? Pamiętaj o poprawnej polszczyźnie i formie wypowiedzi, o zastosowaniu interpunkcji. Postaraj się aby mail był spójny, prosty i przejrzysty. Aby zawierał najważniejsze informacje i nie był zbyt długi.

Używaj zwrotów grzecznościowych!

Kultura wypowiedzi jest bardzo ważna. Grzecznie się przywitaj np poprzez zwrot „Witam serdecznie”, przedstaw się, w kilku słowach podaj informacje odnośnie tego na jakie ogłoszenie odpowiadasz, skąd dowiedziałeś się o ofercie pracy w tej firmie, dlaczego interesuje Cię dane stanowisko, dlaczego Twoim zdaniem będziesz dobrym kandydatem. W kilku słowach opisz swoją osobę, podaj przykłady zainteresowań, spróbuj zaciekawić pracodawcę. Napisz również co Twoja osoba i wiedza jaką posiadasz może wnieść do ich firmy. Uprzejmie poinformuj jakie dokumenty załączasz do tego maila (czyli np CV oraz list motywacyjny). List motywacyjny przygotuj sobie wcześniej, tak aby był indywidualnie dostosowany do oferty na jaką chcesz aplikować. Nigdy nie wysyłaj uniwersalnych dokumentów!

Pamiętaj o kilku zdaniach na zakończenie

Napisz o tym, że bardzo Ci zależy aby pokazać swoją wiedzę oraz spróbować swoich sił w ich firmie. Wspomnij, że będziesz wdzięczny za pozytywne rozpatrzenie Twojej kandydatury. Podziękuj i kulturalnie się pożegnaj. Trzymam kciuki!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here