Jaką myszkę do komputera kupić

Zastanawiasz się jaką myszkę kupić, przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się:

  • na co warto zwrócić uwagę, przy zakupie myszki,
  • czym charakteryzuje się myszka bezprzewodowa,
  • jakie cechy ma mysz przewodowa.

Czym cechuje się mysz bezprzewodowa? 

Na początku warto zastanowić się nad samym działaniem myszki bezprzewodowej. Nie wymaga ona przewodu, ale konieczne jest zasilanie jej przez baterię lub akumulator. Należy przygotować się, że może wystąpić problem z zasięgiem albo zakłócenie w transmisji.

Myszki bezprzewodowe są jednak wybierane ze względu na dużą wygodę działania. Jedyne ograniczenie to zasięg. Zasięg myszki to nawet 5- 8 metrów, więc sprawdzą się idealnie na większych biurkach.

Modele bezprzewodowe można podzielić na trzy kategorie. Związany jest on z zastosowanymi technologiami. Pierwsze to te, które wykorzystują połączenie radiowe – czyli nadajnik podłącza się do komputera w częstotliwości 2.4 GHz. To najtańsze rozwiązanie, ale sprzyja licznym zakłóceniom.

Druga kategoria to myszki pozbawione nadajnika, ale działające na połączeniu Bluetooth. Są one droższe i mają dłuższy czas reakcji. Najdroższe są jednak myszki z połączeniem Wi-Fi – charakteryzują się dużym zasięgiem i lepszym łączem. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,podswietlane-elementy!tak.bhtml,

Jakie cechy ma myszka przewodowa? 

Mysz przewodowa łączy się z komputerem za pomocą kabla, który musi być podpięty do portu USB lub PS/2. Nie dochodzi do zakłóceń w trakcie pracy, dlatego często jest wybierana przez graczy.

W tym świecie każdy ułamek sekundy opóźnienia jest istotny. Wadą kabla jest oczywiście pozbawienie użytkownika pewnej swobody w działaniu np. podczas podpięcia sprzętu do telewizora. O szczegółach możesz przeczytać na: https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,komunikacja-z-komputerem_2!przewodowa.bhtml .

Na co zwrócić uwagę przy kupnie myszki – podsumowanie 

Pierwsze modele myszek, które z pewnością część z nas pamięta, były wyposażone w metalową kulkę i dwie rolki. Dzięki nim ruch przenosił się na monitor. Stosunkowo szybko zostały jednak wymienione na nowsze modele, które są dostępne do dziś. Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Dlatego warto podsumować, na jakie elementy zwrócić uwagę podczas zakupu.

Pierwszym z elementów jest sposób łączności. Najprościej rzecz ujmując, czy zdecydujemy się na mysz bezprzewodową, czy tą z przewodem. Decyzja z pewnością zostanie podjęta na podstawie tego, jakie ma być jej zastosowanie. Do codziennego stosowanie w biurze, czy w domu z pewnością lepiej sprawdzi się mysz bezprzewodowa. Jest wygodniejsza. Warto nabyć model, który ma technologię oszczędzającą akumulatorki (albo baterie). Dzięki temu rzadziej będziemy musieli zmieniać baterie. Co ciekawe niektóre z myszek posiadają tzw. funkcję uśpienia – wyłącza się ona automatycznie, gdy nie jest używana.

Kolejną kwestią jest ergonomia. Myszka powinna być dostosowana do wielkości dłoni, bo często używamy jej kilkanaście godzin dziennie, więc powinno nam być wygodnie. Warto sprawdzić w sklepie (o ile jest taka możliwość) jak mysz trzyma się w dłoni. Na ergonomię myszki wpływają również kółka  służące przewijaniu oraz klik przycisków. Warto te przyciski dopasować również do kształtu dłoni. Dlaczego? Kółka służące do przewijania mają różną fakturę, skok, mogą też posiadać przycisk. Przyciski myszki mogą być dla ciche, głośne, twarde lub miękkie.

Niektóre myszki są wyposażone w dodatkowe przyciski funkcyjne. Często wymagają one konfiguracji z oprogramowaniem, który jest do niej dołączony.

Na jaką myszkę Wy byście się zdecydowali?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here