Jakie herbicydy mogą być mieszanie w zbiorniku?

0
444

Należy zachować ostrożność podczas mieszania w zbiorniku, ponieważ niektóre herbicydy są niekompatybilne.

Mieszanie w zbiorniku może zminimalizować koszty oprysków, ponieważ każde zastosowanie wiąże się z kosztami robocizny, paliwa i zużycia opryskiwacza. Niektóre herbicydy poprawiają działanie innych, zapewniając lepszą kontrolę chwastów niż w przypadku stosowania jednego z herbicydów samodzielnie lub gdy używane są w oddzielnych aplikacjach.

Jak można usunąć skrzyp polny

Niektóre herbicydy mogą być niezgodne fizycznie lub chemicznie i nie można ich mieszać w zbiorniku. Niekompatybilność może prowadzić do problemów z aplikacją, słabszego zwalczania chwastów lub powodować uszkodzenia upraw. Przed wypróbowaniem nowej mieszanki zawsze sprawdzaj wskazówki dotyczące mieszania produktów na etykiecie. Niektórych produktów nie można mieszać, ponieważ oba składniki reagują. Zwykle jest to problem, w którym jon dodatni jednego produktu reaguje z jonem ujemnym innego. Reakcja między jonami w najlepszym razie zmniejsza wydajność, ale w najgorszym spowoduje powstanie w zbiorniku żelu lub gęstego galaretowatego osadu, który jest wyjątkowo nierozpuszczalny.

Szybkość, z jaką chwasty umierają po oprysku, zależy od rodzaju zastosowanego herbicydu i dawki, jak również od warunków pogodowych po zastosowaniu. Niektóre produkty do zwalczania chwastów nie zabijają chwastów, ale raczej tłumią ich wzrost, redukując zawiązywanie nasion i konkurencję z uprawą. Skrzyp polny to niewysoki chwast, ale posiada niezwykle długie i rozgałęzione kłącze pod ziemią, dlatego może być trudno go usunąć z pola. Warunki środowiskowe w czasie oprysku mogą wpływać na skuteczność działania herbicydów. Ze względu na pogodę, liczba dni odpowiednich do oprysku w sezonie może być ograniczona.Na przykład obfite deszcze mogą zmyć za wcześnie herbicydy do gleby, zanim zaczną one działać na skrzyp polny, dlatego nie przeprowadza się oprysków przed mokrą pogodą, która zmniejszy skuteczność preparatów do ochrony roślin uprawnych przed chwastami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here