Gdzie w Katowicach uczyć się języka angielskiego?

0
1269

Nauka języka obcego w szkole lub na studiach nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Często też nie przykładamy się do tego typu zajęć, mając na głowie wiele innych obowiązków. To duży błąd, bo język angielski to w dzisiejszych czasach klucz, który otwiera niejedne drzwi za którymi kryją się ogromne możliwości i nowe wyzwania.

Po kilku latach pracy sami podejmujemy decyzję o podwyższaniu swoich kwalifikacji, w tym także o nauce języka angielskiego. W takich miastach jak Katowice mamy przynajmniej kilka możliwości: od zajęć indywidualnych z lektorem, przez zajęcia grupowe, aż po zagraniczne kursy wyjazdowe. 

Profesjonalne zajęcia języka angielskiego

Wybór konkretnych zajęć czy szkoły językowej zależy tylko i wyłącznie od naszych oczekiwań i dyspozycyjności czasowej. Bogatą ofertą zajęć języka angielskiego w Katowicach może pochwalić się np. szkoła Berlitz. Przede wszystkim opracowywane są w niej programy nauki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Pierwsza grupa może zdecydować się na takie formy nauki, jak: 

  • kurs indywidualny z wybranym lektorem lub native-speakerem
  • zajęcia w kameralnych kilkuosobowych grupach
  • kurs w siedzibie firmy dla wybranej grupy pracowników
  • a nawet kursy online.

Dla dzieci przygotowano równie profesjonalną ofertę nauki języka angielskiego. Tu mamy do dyspozycji głównie zajęcia grupowe oraz letnie obozy językowe, podczas których mali uczestnicy mają stały kontakt z językiem obcym i jeszcze szybciej uczą się swobodnej komunikacji z innymi obozowiczami. 

Nowe możliwości dzięki nauce języka angielskiego  

Najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego jest stały kontakt z nim, niezależnie od sytuacji. Warto go poznać zarówno w czasie prestiżowych wydarzeń zawodowych, jak i w mniej oficjalnych okolicznościach. Każda z tych sytuacji pozwala nam obcować z angielskim i z biegiem czasu czuć się w takiej komunikacji coraz bardziej swobodnie. Ale zalet znajomości języka angielskiego jest znacznie więcej. 

  • Przede wszystkim swobodna komunikacja umożliwia nam przekazywanie i zdobywanie informacji, co jest niezbędne zarówno w sytuacjach zawodowych, jak i prywatnych. 
  • Znajomość języka obcego daje nam możliwość awansu zawodowego oraz zagranicznego kontraktu.
  • Bez obaw zaczniemy także wyjeżdżać za granicę, zarówno na spotkania biznesowe, konferencje czy nawet krótkie wakacje. 
  • To także motywacja, żeby lepiej organizować czas i znaleźć przynajmniej kilkanaście minut dziennie na powtórzenie materiału z ostatnich zajęć. 

Warto pamiętać, że na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za późno. W dodatku mamy tak wiele możliwości nauki, że warto maksymalnie z nich korzystać. Trzeba tylko zrobić pierwszy krok i już dziś zapisać się na wybrane zajęcia! 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here