Księgowy – praca na etacie czy własna działalność gospodarcza? 

0
986

Zawód księgowego ma to do siebie, że już od momentu kształtowania się w tym zawodzie nie musimy martwić się o swoje zatrudnienie. Każde przedsiębiorstwo będzie poszukiwało specjalistów w takiej dziedzinie. O bezrobociu jako księgowy możemy zapomnieć. No dobrze, ale jak dokładnie wygląda kwestia zatrudnienia? Gdzie możemy je znaleść? A może lepiej wziąć wszystko w swoje ręce i otworzyć własną działalność gospodarczą? Możliwości jest sporo, skupmy się jednak na nich bardziej szczegółowo. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ksiegowy-etat-czy-wlasna-firma/

Gdzie możemy znaleźć pracę jako księgowy? 

Z pewnością znajdziemy ją tam, gdzie firma będzie potrzebowała osoby na takie stanowisko. Praktycznie każdy podmiot w gospodarce będzie miał do zaoferowania pracę dla księgowego. 

Będą to na pewno: 

  • firmy produkcyjne, 
  • sklepy stacjonarne i internetowe, 
  • instytucje kultury, 
  • zakłady usługowe,
  • prywatne kliniki,
  • parafie, 
  • szkoły, 
  • urzędy. 

Częstym zjawiskiem jest to, że niektóre z tych podmiotów mają już swoich własnych księgowych i nie będą potrzebowały zmiany. Jednak musimy śledzić ogłoszenia dotyczące naborów i ofert pracy związanych z tym stanowiskiem.  

Jeśli interesuje nas praca w instytucjach samorządowych czy rządowych, musisz zapoznać się z dodatkowymi wymogami. Będąc zatrudnionym na takim stanowisku podlegamy ustawie o pracownikach samorządowych.  Dodatkowo możesz znaleźć zatrudnienie w biurze rachunkowym. Innym pomysłem jest pójście na swoje i  założenie własnego biura rachunkowego. 

Własna dzałalność gospodarcza- biuro rachunkowe

Spora część przedsiębiorców zamiast z poszczególnych księgowych woli korzystać z usług biura rachunkowego. Jest to z pewnością wersja tańsza niż zatrudnienie księgowego na etacie. Jeśli posiadamy doświadczenie, certyfikat, lokal, a także kapitał początkowy, to możemy spróbować swoich sił właśnie w taki sposób. Rozwiązanie to daje nam spore szanse na rynku pracy. Dodatkowo jest to elastyczna forma, z którą przedsiębiorcy chętniej będą podejmowali współpracę.  Sam jednak wtedy musisz zadbać o zainteresowanie swoimi usługami  oraz dopilnowanie wszyskich opłat między innymi za prowadzenie lokalu czy pensji pracowniczej.

Zobacz też: http://www.zyrardowianka.pl/jak-zostac-kregarzem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here