Lekarz medycyny pracy co bada

0
705

Kiedy udaje nam się znaleźć pracę, bardzo się cieszymy, ale nim ją zaczniemy, przed nami oprócz szkolenia BHP, również wstępne badania, na które dostajemy skierowanie jeszcze przed podpisaniem umowy. Lekarz medycyny pracy co bada?

Jak przygotować się do badań?

Lekarz medycyny pracy co badaTak więc już najlepiej następnego dnia rano pojechać i zrobić badania. Powinniśmy być na czczo, bo najpierw wykonywane jest pobieranie krwi. Możemy również zrobić sobie badanie moczu, czy badanie płuc. Ale o tym powinniśmy powiadomić panią pielęgniarkę. warto to zrobić, ponieważ nic za to nie zapłacimy, a będziemy mieć pewność, że jesteśmy zdrowi. Po wizycie w laboratorium czas na okulistę, który zbada nasz wzrok, ale przed badaniem przeprowadzi mini wywiad, czy będzie się pytał, czy nosiliśmy okulary, jaki będzie rodzaj naszej pracy i czy mamy jakąś wadę wzroku. Na koniec jest zawsze wizyta u doktora medycyny. Zapewne wielu zastanawia się, lekarz medycyny pracy co bada i o co nas będzie pytał. Na pewno nie jedna osoba się bardzo denerwuje przez taką wizytą, ponieważ nie wiem, co lekarz będzie badał i w jaki sposób będzie przebiegała cała nasza wizyta.

Lekarz medycyny pracy co bada?

Tak naprawdę nie ma się czego bać. Kiedy już weszliśmy, najpierw jesteśmy pytani o naszą wagę, wzrost. O to, czy kiedyś mieliśmy operację, jeśli tak to na co, w jakim wieku i czy nadal się z tego powodu leczymy. W przypadku kobiet lekarz pyta o regularne miesiączki, o urodzenie dziecka – jeżeli tak, to czy wszystko odbyło się bez komplikacji i w jakim wieku je urodziliśmy. Poza tym na pewno będzie pytał o tarczycę, czy mamy z nią problemy, czy też nic się nie dzieje. Dalej na pewno usłyszymy zapytanie o jakieś złamania, zwichnięcia, które kiedyś ewentualnie mieliśmy. Czy palimy papierosy i czy pijemy alkohol. Czy ktoś z rodziny miał jakieś poważne choroby. Po tym wywiadzie, lekarz bada nam ciśnienie i tętno. U niektórych może być podwyższone, ponieważ nerwy powodują przyspieszenie bicia serca, ale to jest jak najbardziej normalne.

Po zbadaniu ciśnienia jesteśmy poproszeni o ściągnięcie bluzki, w celu osłuchania naszej klatki piersiowej i płuc.Bardzo ważne, aby w czasie tego spotkania zapytać lekarza o jakiekolwiek wątpliwości co do naszego zdrowia. To okazja, tak więc pytajmy śmiało, możemy też prosić o poradę, wtedy kiedy nie wiemy czegoś, a co jest związane z naszym zdrowiem. Doktor na pewno udzieli nam niezbędnej informacji. Na koniec otrzymujemy wypisane zaświadczenie o tym, że jesteśmy zdolni do pracy. I tak mniej więcej wyglądają badania lekarza medycyny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here