Prasy hydrauliczne wysięgowe – dlaczego warto?

0
456

Używane w przeróżnych gałęziach przemysłu, prasy hydrauliczne wysięgowe znajdują zastosowanie zarówno w cięciu metalu jak i wyciskaniu owoców. Ogólnie dzielą się na wiele różnych rodzajów, ale wyciągowe to te najbardziej popularne i poszukiwane obecnie na rynku. Oczywiście, wszystko zależy od tego w jakiej dziedzinie przemysłu są używane. Nacisk takiej prasy hydrauliczne wysięgowe może osiągać nawet 350 ton.

Działanie i budowa pras hydraulicznych

Generalnie działanie opiera się na prawie Pascala, które zostało sformułowane w połowie XVII wieku przez Blaise’a Pascala. Jest to prawo dotyczące określania ciśnienia w płynie. Prawo to jest formułowane w różny sposób, ale najbardziej popularna i przyjmowana reguła brzmi następująco. Jeżeli na płyn w zbiorniku zamkniętym wywierane jest ciśnienie zewnętrzne to ciśnienie wewnątrz zbiornika jest wszędzie jednakowe i równe ciśnieniu zewnętrznemu. Wynika ono z tego, że cząstki mogą poruszać się w dowolnym kierunku w takim samym stopniu. Prasy mają dwa cylindry zakończone tłokami, w których znajduje się olej hydrauliczny. Działanie tego urządzenia opiera się o zwielokrotnienie siły, która wytwarza się w zamkniętym układzie hydraulicznym. Działając na tłok, jego siła jest o wiele większa. Spełnia on funkcje pompy. Prasy hydrauliczne wysięgowe są skuteczne i wydajne właśnie dzięki tej sile. Elementami prasy są między innymi: korpus, siłowniki, suwak, stół czy agregat. 

Zalety pras hydraulicznych wysięgowych

Ich zastosowanie sprowadza się do tego, że stosowane są głównie w przypadku kłucia, sztancowania, wykrawania, kalibrowania, formowania czy tłoczenia, używa się ich też do cięcia blach czy wycinania otworów. Generalnie w tym przypadku charakterystyczna jest budowa korpusu, ponieważ przypomina ona literę C. Bardzo ważną i istotną zaletą jest łatwość dostępu do prasy z kilku stron, co ułatwia pracę. Ich działanie opiera się o działanie siłownika hydraulicznego, co sprawia, że są odporne na różne warunki, niekoniecznie dobre. W każdym razie spełniają swoje funkcje w 100%. Prasy hydrauliczne wysięgowe są tak niezwykle popularne i powszechne, że używane są w większości przemysłów ciężkich np. w samochodowym, przemysłowym, budowlanym. Są takie prasy, które mogą mieć siłę nacisku 50 ton, a inne nawet 3000 ton. Mogą się różnić poszczególnymi elementami, takimi jak siła czy skok tłoka. Klient zazwyczaj może wybrać główne cechy tego urządzenia i dostosować je pod swoje wymagania i potrzeby. Dokonując wyboru należy zwrócić uwagę czy prasa nie jest uszkodzona, czy nie brakuje żadnych elementów. 

Odwiedź także stronę: https://rotorprasy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here