Rozwiązania telematyczne dla firm transportowych – zmodernizuj swoją firmę w nowym roku

0
1466

Transport jest niesamowicie ważną gałęzią gospodarki w naszym kraju. Odpowiada aż za 6,5-7% PKB. Każdy przedsiębiorca prowadzący firmę transportową wie, jak ciężka i nieprzewidywalna jest ta profesja. Chcąc zmaksymalizować zyski, jednocześnie minimalizując straty, warto zastanowić się nad ulepszeniem i unowocześnieniem całego systemu logistycznego w swojej firmie. Rozwiązaniem mogą być tutaj specjalistyczne rozwiązania telematyczne. Czym jest telematyka i z jak wielką rewolucją wiąże się jej wprowadzenie?

Telematyka i jej znaczenie w transporcie

Telematyka obejmuje całość działań i rozwiązań informatycznych oraz telekomunikacyjnych mających na celu ułatwienie i usprawnienie pracy w sektorze logistycznym. Wiąże się to z zastosowaniem najnowszych technologii, które bardzo często powodują zwiększenie zysków firmy, jednocześnie zapewniając ekonomiczne rozwiązania. System telematyczny polega na pobieraniu danych z samochodów dostawczych, w spójny, zintegrowany sposób łącząc je w jedną siatkę.

Następnie dane poddawane są analizie, dzięki której wyciągane są wnioski i sporządzane raporty rzutujące na poprawienie wydajności transportu. Takie działania mają na celu nie tylko poprawę wydajności, ale mają również realny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Dzięki możliwości monitorowania na bieżąco praktyk pracowników oraz parametrów auta, właściciele firm transportowych posiadają większą świadomość na temat pracy na drodze, ewentualnych potknięć i złych nawyków kierowców.

To wszystko pozwala na dokładną analizę problemu i powrót do pracowników z informacją zwrotną, która pomoże wyeliminować złe przyzwyczajenia i nauczy ekonomicznej, a przede wszystkim bezpiecznej jazdy.

System WEBFLEET w logistyce 

Usługa WEBFLEET to idealne narzędzie do zarządzania flotą pojazdów w każdej firmie, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Zintegrowany system łączy wszystkie informacje dotyczące wydajności i sprawności pojazdów w jednym miejscu, a wygodny pulpit pozwala na wgląd w dane w każdym momencie w czasie rzeczywistym. Nie ma potrzeby przebywania w firmie, by mieć dostęp do danych, wystarczy laptop, tablet, czy choćby smartfon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją, by z każdego miejsca mieć wgląd w potrzebne informacje.

To niezwykle ważne, ponieważ pozwala na natychmiastową reakcję w każdej chwili i podejmowanie kluczowych decyzji. Nowoczesny system wyposażony jest w najdokładniejsze mapy, pokazujące podgląd na żywo, a cała aplikacja przeszła niezbędne testy bezpieczeństwa, dzięki czemu Twoja strategia i praktyki są całkowicie bezpieczne. Z usługą WEBFLEET wprowadzisz w swojej firmie całkiem nowe, lepsze standardy, nauczysz kierowców optymalnej i bezpiecznej jazdy, a szczegółowe raporty pozwolą na rozumienie znaczenia wydajności i ekonomii w biznesie.

Zmodernizuj swoją firmę z WEBFLEET

Nowy rok to idealny moment na postanowienia i zmiany. To również dobry moment na podjęcie kluczowych decyzji dotyczących Twojego przedsiębiorstwa. To idealny czas na modernizację i usprawnienie wszelkich procesów. WEBFLEET to niezawodne rozwiązanie, które pozwoli na zwiększenie zysków w każdym przedsiębiorstwie zajmującym się transportem. Ten intuicyjny system pozwoli na zoptymalizowanie wielu procesów i czynników wpływających na rozwój każdej firmy transportowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here