Jakie są warunki pozytywnego rozpatrzenia wniosku pożyczkowego?

0
1704

Decyzja o pozytywnej akceptacji wniosku przez pożyczkodawcę zależy od wielu czynników. Zdarza się, że klient spotyka się z odmową. W takich przypadkach zawsze należy skontaktować się z infolinią i zapytać o szczegółowe powody niekorzystnej decyzji. W ten sposób można w przyszłości uniknąć kolejnych błędów.

Jakie są warunki pozytywnego rozpatrzenia wniosku pożyczkowego?

Pożyczki w Moneyman.pl są adresowane do wszystkich, chociaż nie jest to jednoznaczne z tym, że 100% wpływających wniosków otrzyma pozytywną decyzję. Mimo braku konieczności przedkładania rocznego zeznania podatkowego (PIT), pożyczkobiorca musi przeanalizować inne dostępne informacje, aby ocenić nie tylko zdolność kredytową, ale też rzetelność klienta.

Weryfikacja zdolności kredytowej – jak przebiega?

Moneyman.pl zawsze przed akceptacją wniosku i zleceniem przelewu na konto klienta, podobnie jak inne firmy działające w sektorze usług pozabankowych, musi przeprowadzić właściwą weryfikację. Na podstawie oceny zdolności kredytowej przedstawiana jest oferta pożyczkowa, która zawiera kwotę możliwą do spłaty przez klienta. Na jakiej podstawie pożyczkodawca dokonuje oceny?

Przede wszystkim, wysyłając wniosek o pożyczkę, każdy musi zaakceptować warunki regulaminu, który wymaga zgody na przeprowadzenie weryfikacji finansowej klienta m.in. na podstawie wpisu do BIK czyli Biura Informacji Kredytowej oraz podanych przez pożyczkobiorcę informacji w formularzu pożyczkowym. Ponieważ instytucje pozabankowe nie działają w ramach prawa bankowego obowiązującego w Polsce, są bardziej elastyczne, ale jednocześnie muszą zabezpieczyć się przed ryzykiem nieterminowej spłaty.

Jakie czynniki mają wpływ na zdolność kredytową?

W przypadku chwilówek zdolność kredytowa oceniana jest głównie na podstawie podanych w formularzu informacji. Aby uniknąć poważnych konsekwencji, należy zadbać, aby zawsze odzwierciedlały one stan zgodny z prawdą. Dla pożyczkodawcy ważnym czynnikiem jest oczywiście miesięczny dochód, wydatki (np. inne kredyty lub karty kredytowe) oraz liczba osób na utrzymaniu. Należy podać też dane osobowe, szczególnie PESEL, który potwierdza wiek osoby ubiegającej się o kredyt oraz fakt, że jest obywatelem danego kraju. Na ocenę zdolności kredytowej wpływa też weryfikacja w BIK, chociaż wpis do rejestru dłużników nie w każdym przypadku przekreśla szanse na otrzymanie pożyczki. Warto jednak zadbać, aby uniknąć ujęcia naszego nazwiska na liście BIK, tym bardziej że często powód jest bardzo błahy, a konsekwencje wysokie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here