Jak się przygotować kiedy czeka Cię rozmowa o pracę?

0
819

Kiedy czeka nas rozmowa o pracę zaczynamy się stresować i myśleć o niej. Żeby poradzić sobie z tą sytuacją warto ją przeanalizować. Przygotowaliśmy listę elementów o jakich należy pomyśleć przed rozmową kwalifikacyjną, tak aby czuć mniejszy stres.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/rozmowa-o-prace-jak-sie-do-niej-przygotowac/

Podstawowe informacje

Przed wybraniem się na rozmowę rekrutacyjną warto zebrać podstawowe informacje. Przede wszystkim zanotuj z kim będziesz mieć rozmowę. Dopytaj czy będzie to Twój bezpośredni przełożony. Warto wyszukać w internecie informacji o tej osobie i dowiedzieć się czegoś więcej. Może macie takie samo hobby?

Kolejna ważna rzecz to dojazd. Musisz o tym pomyśleć wcześniej. Sprawdź ile standardowo zajmuje dojazd. Gdzie jest najbliższy parking. Sprawdź na Google Street, z której strony budynku jest wejście. Czasami może zaoszczędzić Ci to kilka, a nawet kilkanaście minut.

Ponadto poszukaj informacji o przyszłym pracodawcy. Sprawdź stronę internetową, media społecznościowe. Poczytaj o misji i wizji firmy. Wyszukaj zdobyte nagrody, wyróżnienia. Posiadanie takich informacji sprawi, że zostaniesz odebrany jako osoba, która się przygotowała i zależy jej na pracy w tym konkretnym miejscu.

Co chcesz o sobie powiedzieć?

Rozmowa o pracę wygląda jak wywiad. Zadawane są Ci pytanie o Ciebie. Warto zastanowić się jakimi informacjami chcesz się podzielić z rekruterem, a jakie wolisz pozostawić dla siebie.

Przede wszystkim warto przeanalizować czego nauczyłeś się w poprzednich firmach. Jakie doświadczenie dzięki temu zyskałeś. Jakie nowe umiejętności posiadasz. Innym elementem jaki warto przemyśleć w kontekście swojej osoby to silne i słabe strony. W kontekście mocnych stron to jak je wykorzystujesz w pracy.

Częste pytania na rozmowie o pracę

Rozmowa o pracę bywa schematyczna. Często pojawiają się na niej te same pytania. Warto przygotować sobie na nie odpowiedź.

Do najczęściej pojawiających się pytań należą:

  • Dlaczego chcesz pracować właśnie u nas?
  • Dlaczego chcesz zmienić firmę?
  • Jaki jest Twój największy sukces?
  • Opowiedz o ostatnim problemie jaki Ci się przydarzył. Jak sobie z nim poradziłeś?

Nie jest to zamknięta lista. Jednak warto mieć na uwadze tych kilka pytań.

Zobacz też: http://www.baseprofit.pl/pytania-warto-sie-przygotowac-czeka-cie-rozmowa-o-prace/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here