Jak spędza swój czas wolny fotograf w okresie kwarantanny?

0
1079

Bez względu na to, czy się z tym zgadzamy, czy też nie stan wyższej konieczności wymusza na nas pobyt w domu. Pozostając profilaktycznie w swojej domowej przestrzeni, dbamy nie tylko o swoje dobro, ale też pozostałej części społeczeństwa. Czy jednak to oznacza, że gdy nastał czas kwarantanny, to nie możemy zająć się czymś sensownym? Jakie czynności może wykonywać osoba zajmująca się fotografią na co dzień?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/co-moze-robic-fotograf-w-czasie-kwarantanny/

Popracuj nad swoja stroną internetową

Zazwyczaj osoby, które na co dzień są bardzo zapracowane, bo prowadzą własną firmę, zapominają kompletnie o aktualizacji swojej strony internetowej. Z reguły wynika to też z braku czasu. Tego typu czynności stają się drugorzędne. W związku z tym okres kwarantanny jest idealny, na znalezienie w końcu odrobiny czasu. Oprócz modernizacji swojej strony www, można pomyśleć też o przygotowaniu autorskiego bloga, na którym będziemy publikować wiele cennych informacji, dotyczących fotografii.

Wyczyść i uporządkuj dysk twardy

Na dyskach twardych większości fotografów znajdziemy pliki, które tam zalegają bez sensu. Zazwyczaj są to zbędne rzeczy z których się nie korzysta. Czas kwarantanny jest świetnym momentem, żeby w końcu zrobić z tym porządek. Jeżeli na naszym dysku twardym panuje bałagan, prawdopodobieństwo zgubienie ważnych zdjęć jest ogromne.

Rozplanuj swoje projekty fotograficzne

Mając dość sporo wolnego czasu, w trakcie kwarantanny nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy popracowali nad realizacjami, które mogą odbyć się w przyszłości. Bez względu na to jakim gatunkiem fotografii się zajmujemy, możemy zrobić coś w domu, co pomoże nam później podczas wykonywanej sesji, która będzie miała miejsce poza domem.

A może warto zająć się fotografią rodzinną?

Poprzez kwarantannę wiele osób spędza swój cały czas, wraz z rodziną w domu. Jest to dość rzadka sytuacja, ponieważ zazwyczaj jesteśmy zabiegani i zapracowani, nie mamy czasu na rodzinne sesję. Teraz właśnie może jest idealny moment? Nie dość, że będzie to świetna zabawa, to jeszcze osoba, która zajmuje się fotografią ma okazję poćwiczyć kadry. Takie zdjęcia nie muszą posiadać wybitnego tła, wystarczy odrobina spontaniczności i luzu. Gdy już się to wszystko skończy, będziemy mieli co wspominać.

Zobacz też: http://interactiveart.pl/fotografia-podstawic-pierwsze-kroki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here