Straciłam pracę i co dalej

0
978

Utrata pracy to dla wielu ludzi prawdziwy dramat. Szczególnie jest to dramat dla ludzi, którzy od wielu lat pracują w jednym i tym samym zakładzie pracy. Inaczej podchodzą do tego ludzie w średnim wieku, a inaczej ludzie młodzi, którzy statystycznie o wiele częściej zmieniają miejsce pracy. Według trendów miejsce pracy powinno zmieniać się średnio co 3 lata. 3 lata to wystarczający okres, aby osiągnąć w firmie jak najwięcej i zobaczyć czy mamy tam jeszcze coś do zrobienia i czy mamy tam jeszcze jakieś perspektywy. Zazwyczaj po trzech latach dobrze jest odejść z jednej firmy i przejść do drugiej oczywiście na wyższe stanowisko. Straciłam pracę i co dalej?

Straciłam pracę i co dalej?

Straciłam pracę i co dalejMożna zarejestrować się w Urzędzie Pracy – dzięki temu osoba bezrobotna ma zapewnione prawo do ubezpieczenia zdrowotnego. Dla wielu osób właśnie to jest jedyną motywacją do rejestracji. Warto szukać pracy przede wszystkim na własną rękę. Nie czekajmy na propozycje z urzędu ponieważ nasza wymarzona praca może przejść nam koło nosa. Po utracie pracy wielu ludzi czuje się smutnych, czasami nawet wpada w depresję. Nie warto się załamywać, tylko wziąć życie we własne ręce i zacząć działać. Jeżeli to pracodawca nas zwolnił a więc wypowiedzenie wyszło z jego inicjatywy, przysługuje nam zasiłek dla bezrobotnych i dlatego warto jak najszybciej zarejestrować się w urzędzie pracy. Jeżeli do zwolnienia doszło z naszej inicjatywy będziemy musieli na zasiłek trochę poczekać. Ale i tak warto zarejestrować się w Urzędzie Pracy ponieważ możemy liczyć na darmowe kursy i dotacje, jeśli chcemy założyć swoją działalność. Strata pracy może być wspaniałym bodźcem do zmiany swojego życia i rozpoczęcia czegoś nowego. Nie postrzegajmy zatem straty pracy w kategoriach życiowej porażki. Zobaczymy w tym szansę na lepsze życie, na coś nowego.

Warto podnosić swoje kwalifikacje?

Nieustannie dbajmy o to aby doskonalić swoje kwalifikacje. Tylko wtedy po utracie pracy szybko znajdziemy nową pracę. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wiele miesięcy bez pracy. Chodzi oczywiście o względy finansowe. Kiedy nie zarabiamy pieniędzy nie mamy możliwości regulowania bieżących rachunków i zobowiązań. Niektórzy po utracie pracy muszą nawet udać się do psychologa bądź psychiatry ponieważ nie potrafią sobie poradzić. Utrata pracy szczególnie dla ludzi w średnim wieku i ludzi starszych potrafi być prawdziwym życiowym ciosem. Warto wesprzeć seniora, który znalazł się w takiej sytuacji i nie potrafi sobie poradzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here