Technik masażysta – zawód przyszłości

0
741

Większość osób ma siedzący tryb życia, a to powoduje, że ma również większe lub mniejsze problemy z kręgosłupem. Dobrzy specjaliści od masażu i fizjoterapii są rozchwytywani. Jak zostać masażystą?

Praca masażysty jest bardzo satysfakcjonująca – polega wszak na przynoszeniu ulgi innym ludziom. Bardzo często efekt pracy jest natychmiastowy, a to motywuje do działania. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i chcesz im nieść pomoc, to na pewno sprawdzisz się w zawodzie technika masażysty.

Dlaczego masażysta to zawód przyszłości?

Obecnie większość z nas ma jakieś problemy z kręgosłupem lub narządem ruchu. Jest to związane z siedzącą pracą i siedzącym trybem życia. Najczęstsze dolegliwości to bóle pleców (odcinka szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, krzyżowego), ból głowy, migreny, zawroty głowy, drętwienie kończyn, problemy z ruchomością i ból stawów oraz bóle napięciowe. Zdarzają się także problemy wynikające z przeciążenia związanego z nadmierną i źle dobraną aktywnością fizyczną, czyli przetrenowania oraz zwykłe urazy, a także napięcia pojawiające się na skutek długotrwałego stresu.

We wszystkich tych dolegliwościach ulgę może przynieść dobrze dobrany i wykonany masaż. Specjaliści w tej dziedzinie – masażyści, fizjoterapeuci, osteopaci, terapeuci manualni mają co robić. Dobry specjalista jest na wagę złota – wcale nie jest łatwo zapisać się na wizytę. Dlatego zapotrzebowanie na rynku pracy jest spore. Wraz z coraz bardziej siedzącym trybem życia będzie zapewne za parę lat jeszcze większe. Wybór podjęcia kształcenia w tym kierunku jest zatem bardzo rozsądny. Jak zostać masażystą?

Szkoła masażu

Chcesz zostać masażystą i zastanawiasz się jak to zrobić? Najlepiej zapisać się na kurs masażu, a dokładnie kurs technika masażysty z elementami masażu sportowego. Jest to kierunek bezpłatny (!) – nauka trwa 2 lata i odbywa się w trybie stacjonarnym.

Program nauczania w studium masażu obejmuje następujące zagadnienia: anatomia z fizjologią, teoretyczne postawy masażu, zagadnienia kliniczne w masażu, zarys fizjoterapii, organizacja i działalność gospodarcza w ochronie zdrowia, język obcy branżowy, język migowy, pierwsza pomoc przedmedyczna, podstawy psychologii i socjologii w ochronie zdrowia oraz podstawy przedsiębiorczości.

Po ukończeniu nauki w szkole masażu zdobywa się kwalifikację zawodową „Świadczenie usług w zakresie masażu” (MED.10) oraz certyfikaty: „Stosowanie manualnego drenażu limfatycznego w sporcie” oraz „Terapeutyczne działanie masażu, kinezyterapii i fizykoterapii”. Poza tym uzyskuje się tytuł technika masażysty oraz świadectwo zgodne ze wzorem MEiN i certyfikat szkoły.

Więcej informacji na temat kształcenia na kierunku technik masażysta z elementami masażu sportowego można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/technik-masazysta.

Możliwości pracy i rozwoju zawodowego masażysty

Masażysta może podjąć pracę w wielu miejscach, tj. m.in. w: gabinetach fizjoterapii, gabinetach masażu, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach SPA, klubach fitness, siłowniach, kompleksach sportowych, ośrodkach SPA, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, ośrodkach sportu i rekreacji, prywatnych placówkach medycznych, szpitalach czy uzdrowiskach. Może także otworzyć własną działalność i prowadzić swój gabinet masażu lub jeździć z wizytami domowymi.

Masażyści mają również duże perspektywy rozwoju zawodowego. Mogą bowiem kształcić się w zakresie konkretnych specjalizacji, takich jak np. masaż sportowy, fizjoterapia dzieci i niemowląt, kobiet w ciąży, fizjoterapia uroginekologiczna, fizjoterapia osób po urazach, chorych, osteopatia itp.

Wielu masażystów, którzy ukończyli kurs technika masażysty podejmuje decyzję o dalszym kształceniu – np. kończąc studia na kierunku fizjoterapia, osteopatia i na licznych szkoleniach oraz kursach branżowych.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here