Czy warto inwestować w kruszec?

0
1534

Inwestowanie w sztabki lokacyjne złota czy srebra może być bardzo dobrą metodą na lokowanie swoich oszczędności. W czasach wszelkich kryzysów ekonomicznych takie rozwiązanie może być najlepsze. Ciągłe wahania na rynku walutowym, wzrost inflacji, czy na przykładzie naszego kraju w XX wieku gdy wielokrotnie zmieniała się waluta stając się nic nie warta, złoto ciągle miało dużą wartość.

Decydując się na inwestycję w sztabki inwestycyjne możemy go zakupić w stacjonarnych punktach jak i przez internet. Gdy dopiero zaczynamy inwestować w złoto czy srebro powinniśmy udać się do profesjonalnego sprzedawcy metali szlachetnych. Gdzie będziemy mogli liczyć na profesjonalną pomoc w dokonaniu najlepszego wyboru. Ważne przy zakupie internetowym jest dobranie sprawdzonego dilera z ugruntowaną pozycją na rynku. Działającego od dłuższego czasu i jest częścią dużej grupy kapitałowej. Jednym z kryteriów doboru powinien być też rozsądny termin dostawy towaru, żebyśmy na nasze zamówienie nie czekali kilka tygodni. Warto kupować sztabki, które są zabezpieczone opakowaniem (tzw. Certicard) dzięki czemu kruszec będzie chroniony przed uszkodzeniami. Jest to też gwarancja jego autentyczności, Certicard zawiera specjalny certyfikat. Istnieje możliwość kupna sztabki w pakietach, przykładowo pakiet 5 sztabek złota, każda ważąca 1 uncję. Dobre rozwiązanie dla kogoś kto nie posiada sejfu i chce przechowywać swoje oszczędności w kilku różnych miejscach. Istnieje możliwość przechowywania kruszcu u naszego sprzedawcy czy w skrytce bankowej. Jednak przechowywanie aktywów u osoby trzeciej wymagać będzie dodatkowych opłat.

Mimo wszystko najbezpieczniejszym miejscem do trzymania naszej inwestycji jest nasz dom, przy posiadaniu kilku bądź kilkunastu uncji złota czy srebra bez problemu powinniśmy znaleźć bezpieczne miejsce do przechowywania. Mimo wszystko nie powinniśmy się afiszować posiadaniem takiej inwestycji. Warto również rozważyć zakup małego, niedrogiego sejfu, który umieścimy w bezpiecznym miejscu.

Chcesz zainwestować w monety inwestycyjne? Sprawdź witrynę: https://www.metalmarket.eu/sw/menu/pakiety-inwestycyjne/monety-w-pakietach-820.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here