Jak wygląda sesja noworodkowa i jak się do niej przygotować?

0
1127

Sesja noworodkowa to wyzwanie dla fotografa. Musi on mieć w sobie wiele cierpliwości, empatii, życzliwości, a także, i często przede wszystkim wiedzy na temat tych najmniejszych istot. Każda pozycja, w której dziecko będzie się miało znaleźć musi być dla niego absolutnie bezpieczna. Tyle tytułem wstępu. Teraz czas na to jak rodzice powinni przygotować się do takiego przedsięwzięcia.

Sesja noworodkowa – kiedy powinna się odbyć?

Termin, w którym wykonywana będzie sesja noworodkowa powinien zostać wstępnie ustalony z fotografem jeszcze gdy dziecko znajduje się w brzuchu mamy. Tylko wtedy można mieć pewność, że będzie ona przeprowadzona w odpowiednim czasie. Mowa tu o okienku między 5, a 14 dniem życia noworodka. Okres ten jest najlepszym na wykonanie tego rodzaju zdjęć, bowiem maluch większość czasu przesypia, a jego potrzeby zawężają się do jedzenia, spania i posiadania czystej pieluszki. Ten okres daje również możliwość dowolnego układania dziecka w bezpiecznych lecz bardzo efektownych pozycjach. Jego sen jest na tyle głęboki, że nie powinny mu przeszkadzać głosy dorosłych, a ciało tak elastyczne, że bez problemu przyjmie ono odpowiednie ustawienie.

Sesja noworodkowa – co ze sobą zabrać?

Sesja noworodkowa rządzi się swoimi prawami. Wszyscy muszą dostosować się do głównego modela. Na zdjęcia rodzice powinni zabrać ze sobą wszystko to co pakują na każde inne wyjście. Mianowicie będą to: środki higieniczne takie jak pieluszki, czy chusteczki nawilżane, a także ubranka na zmianę. Jeśli maleństwo nie jest karmione piersią to warto zabrać również butlę z mlekiem. I to w zasadzie wszystko. Wszystkie akcesoria potrzebne do wykonania zdjęć będzie posiadał fotograf, na którego stronie internetowej powinny zostać zawarte informacje na temat tego rodzaju wydarzenia. Można to sprawdzić wpisując w wyszukiwarkę np. frazę sesja noworodkowa warszawa. Wówczas wystarczy wejść w link prowadzący do strony wykonawcy np. http://noworodkowo.pl/ i tam poszukać informacji na temat tego jak dana sesja wygląda. Zdecydowanie warto również skontaktować się z potencjalnym wykonawcą i zadać mu wszystkie pytania, na które nie zna się odpowiedzi. Tylko wtedy będzie się miało pewność, ze współpracuje się z profesjonalistom, który rozumie potrzeby maleństwa i jego rodziców.

Pamiętajmy, że sesja noworodkowa nie musi odbyć się we wstępie ustalonym terminie. Wszystko bowiem zależy od daty przyjścia na świat dziecka, a ta często znacznie różni się od wyznaczanej przez ginekologa. Właśnie dlatego ważny jest kontakt z fotografem, który będzie mógł zmieniać termin wykonania zdjęć, tak by trafić w opisywane powyżej okienko czasowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here