Jak znaleźć dobrą księgową?

0
1232

Prowadzenie własnej firmy zmusza nas do jednoczesnego zajmowania się najróżniejszymi sprawami. Tysiące obowiązków spada na naszą głowę, dlatego też staramy się powierzać niektóre z nich innym osobom, dbając w ten sposób o swój własny komfort i ogólną jakość życia zawodowego. Jeżeli nie do końca dobrze radzimy sobie z tworzeniem wszystkich rachunków dla swoich klientów czy uzupełnianiem ksiąg rozchodów, możemy zatrudnić do swojej ekipy dodatkową osobę, która obejmie stanowisko księgowej. Teoretycznie te same usługi mogłoby dla nas świadczyć biuro rachunkowe Royal Profit, jednakże jeśli zależy nam na stacjonarnej osobie w naszej firmie to zawsze warto mieć w swoim zespole własnego specjalistę od spraw związanych z księgowością, do którego w każdej chwili można będzie się zwrócić.

Tworząc swoje ogłoszenie o pracy, zaznaczmy w nim, że szukamy osoby ze sporym doświadczeniem. Oczywiście czasem powinniśmy dać szansę absolwentom wyższych uczelni, którzy próbują dopiero dostać się na rynek pracy, jednakże akurat w tym przypadku zatrudnienie osoby, która nigdy wcześniej nie pracowała w żadnej firmie, może być poważnym błędem. Sprawdźmy też, czy wybrani przez nas kandydaci bądź kandydatki posiadają certyfikat księgowy podkreślający ich kwalifikacje oraz umiejętności. Przejrzyjmy bardzo dokładnie ich życiorysy, zwracając uwagę na to, w jakich firmach zdarzało im się wcześniej pracować i przez ile lat udało im się w nich utrzymać. Nasza nowa księgowa powinna być też osobą ciepłą, wyrozumiałą i komunikatywną. Stwórzmy taki zespół, z którym rzeczywiście będziemy chcieli pracować.

Zatrudnienie księgowej zazwyczaj jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli do tej pory musielibyśmy samodzielnie radzić sobie z załatwianiem wszystkich spraw związanych z naszymi rachunkami bądź finansami całej firmy. Poszukajmy zatem tej nowej osoby do naszego roboczego zespołu i od razu ją zatrudnijmy, aby zasilić grono swoich dotychczasowych pracowników. Oni także najprawdopodobniej ucieszą się z faktu zatrudnienia dodatkowej księgowej. Przydaje się ona praktycznie w każdej firmie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here