Trening personalny – na czym polega i jakie są jego zalety

0
623

Wiele osób chcących poprawić wygląd swojej sylwetki i zmniejszyć ilość zbędnych kilogramów, decyduje się na skorzystanie z pomocy trenera personalnego. Co to właściwie jest trening personalny i jakie są jego zalety, przeczytasz w poniższym artykule.

Trening personalny – na czym to polega

Trening personalny to zajęcia indywidualne dostosowane do potrzeb konkretnej osoby ćwiczącej. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego trenera i zwykle trwają one nie dłużej niż 60 minut. Trener personalny w pierwszej kolejności powinien przeprowadzić szczegółowy wywiad z osobą zainteresowaną, tak aby poznać jej oczekiwania i możliwości. Konsultacja ma na celu zebranie wszelkich niezbędnych informacji na temat dotychczas podjętych działań, przebytych kontuzji, aktualnych problemów zdrowotnych itp. Dopiero na podstawie zebranych danych specjalista może zaplanować plan treningowy. Rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku każdego, bowiem wykonywanie serii ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych umiejętności i możliwości, pozwala wyeliminować ryzyko pojawienia się kontuzji. Ponadto trener w trakcie wykonywania poszczególnych serii jest w stanie na bieżąco korygować błędy, co uczyni trening dużo bardziej efektywnym i bezpiecznym. Wybierając trenera personalnego warto decydować się na wykwalifikowanego specjalistę, który dzięki odpowiedniemu wykształceniu i wiedzy, będzie skutecznie realizował plan. Godny polecenia jest np. trener indywidualny Paweł Głuchowski, który jest Mistrzem Europy i Polski w kulturystyce

Korzyści wynikające z treningu personalnego

Trening personalny niesie za sobą wiele korzyści. Powody, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie, są następujące:

  • treningi dostosowane do terminarza ćwiczącego,
  • dostosowanie trudności ćwiczeń do indywidualnego poziomu zaawansowania ćwiczącego,
  • stałe motywowanie i dopingowanie,
  • bieżące dostosowywanie trudności planu treningowego do postępów,
  • dokonywanie zmian w planie treningowym w razie wystąpienia regresu,
  • korzystanie ze specjalistycznej wiedzy w zakresie aktywności fizycznej i żywienia.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here