Jak wybrać dewelopera w Krakowie? – poradnik

0
852

Zakup własnego mieszkania nie należy do najprostszych – zwłaszcza, że dokonuje się go zwykle zaledwie jeden raz w swoim życiu. Jest on więc wynikiem decyzji odpowiedzialnej i wiążącej. Właśnie dlatego powinno się do niego przyłożyć, nie decydując się na nic pochopnie i choć ważne w tym wszystkim jest to, aby mieszkanie kupić w odpowiadającym nam budżecie, istotny – a może najistotniejszy – jest również wybór dewelopera, który będzie odpowiedzialny za jego dostarczenie w takim stanie, na jaki się z nim umówimy. Jak go dokonać i na co zwrócić uwagę w jego trakcie, by być pewnym, że mieszkanie od niego spełni nasze oczekiwania? Jak przebierać w tak ogromnej palecie krakowskich deweloperów? Kilka słów na ten temat powiemy w naszym poradniku, skupiając się właśnie na krakowskich usługodawcach.

Jaki powinien być deweloper? – garść porad

Pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy zakupie mieszkania jest jego lokalizacja. Kraków jest miastem bardzo rozległym i naturalnym jest, że chcemy mieszkać w jego ściśle przez nas określonej dzielnicy. Określenie tej opcji pozwoli nam dokonać wstępnej selekcji deweloperów, spośród których będziemy musieli wybrać tego jednego, „naszego”. Jaki powinien on być?

Przede wszystkim doświadczony – wchodzenie w usługi dewelopera, dla którego najbliższa inwestycja będzie tą pierwszą, może być ryzykowne – nie będziemy wiedzieć chociażby tego, jaki jest standard jego prac. Deweloper musi być również transparentny – warunki naszej współpracy muszą zostać przez niego przedstawione w sposób czytelny i jasny, a potem – oczywiście – po prostu przestrzegane. Ważne u dewelopera jest również bycie terminowym, słownym i… wypłacalnym. To właśnie jego problemy finansowe mogą, niczym domino, prowadzić do innych, poważniejszych.

Na jakiego dewelopera więc postawić?

Obecnie rynek pęka w szwach od nowych, ale i doświadczonych już deweloperów. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nasz wybór powinien paść na takiego cieszącego się największym zaufaniem, najlepiej mającego na swoim koncie wiele udanych inwestycji. Może nim być Super Krak deweloper, który na przestrzeni 25 lat zdołał sobie wyrobić renomę na rynku krakowskich nieruchomości. Jedno jest pewne – opcji mamy sporo i to do nas należy wybranie tej najbardziej właściwej.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here