Części do wind i serwisowanie dźwigów – kto się tym zajmuje?

0
942

Wchodząc do windy i naciskając odpowiedni przycisk mało kto zaprząta sobie głowę pytaniem „Jak to wszystko działa?”. Jeszcze mniej osób myśli wtedy o tym, kto naprawia windy podczas awarii albo… jak często wymieniane są do niej części. A to właśnie dzięki pracy wykwalifikowanych serwisantów i specjalistów codziennie na całym świecie miliony wind osobowych i dźwigów towarowych ułatwiają ludziom normalne funkcjonowanie.

Wyspecjalizowane firmy

Nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że za poprawne działanie takich maszyn i urządzeń jak windy odpowiedzialni są w pierwszej kolejności ich producenci. To ich zadaniem jest stworzenie takiego mechanizmu windy, który będzie działał efektywnie, ale i będzie jednocześnie w pełni bezpieczny dla użytkowników. Jednak dźwigi jak każde urządzenia mechaniczne mogą ulegać awarii, którą należy szybko usunąć. Do jej naprawy warto wezwać specjalistów znających się na konkretnym modelu dźwigu i współpracujących z danym producentem.

Dlaczego to istotne?

Ponieważ tai fachowcy z jednej strony doskonale znają budowę windy i mogą szybko zlokalizować usterkę, a z drugiej dysponują łatwym dostępem do części zamiennych. Profesjonalny serwis dźwigów i wind jak na przykład http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-osobowe posiada odpowiednie zaplecze techniczne, dzięki czemu naprawa jest nie tylko skuteczna, ale również szybka i nie powoduje długiego przestoju w działaniu windy. Dodatkowo specjaliści tacy często biorą udział w szkoleniach przeprowadzanych przez producentów poszczególnych modeli, co sprawia, że są zawsze na bieżąco z aktualną wiedzą.

Regularne przeglądy

Serwisanci zresztą zajmują się tylko docelową naprawą usterek i usuwaniem wszelkich technicznych nieprawidłowości. Ich rolą jest też przeprowadzanie regularnych przeglądów mechanizmów w windach. Cykliczne sprawdzanie dźwigów pozwala zapobiegać awariom i wymieniać już częściowo zużyte części, zanim te w ogóle odmówią posłuszeństwa. To szczególnie ważne w windach starszego typu, działających jeszcze w pełni na mechanizmach siłowych a nie elektrycznych lub hydraulicznych, bo są o wiele bardziej podatne na awarie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here