Taśma LED za telewizorem – Zrób to sam!

0
497

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się taśmy LED montowane za telewizorem. To bardzo efektowny dodatek, który może kompletnie zmienić charakter naszego pomieszczenia. Na rynku dostępne jest bardzo dużo telewizorów, które mają już wmontowane tego rodzaju oświetlenie, ale często okazuje się to być bardzo kosztowne. Na co zwrócić uwagę, jeśli sami zdecydujemy się zamontować taśmę LED za naszym telewizorem?

Taśma LED za telewizorem – samodzielny montaż

Jeśli zdecydujemy się na zamontowanie tego rodzaju taśmy samodzielnie, będziemy musieli zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Jeszcze przed samym zakupem przyjdzie nam podjąć kilka istotnych decyzji, takich jak wybór odpowiedniej długości taśmy oraz mocy żarówek. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jak długa powinna być taśma LED za telewizorem?

Na rynku dostępne jest wiele taśm różnej długości, a więc przed zakupem warto zmierzyć obwód naszego telewizora, żeby upewnić się, że wybierzemy tę właściwą. Jeśli taśma będzie za krótka, nie podświetli ona całości naszego telewizora, co zepsuje ogólny efekt. Z kolei jeśli będzie ona za długa, zostanie nam końcówka, z którą nie będziemy wiedzieć co zrobić. Zmierz dokładnie obwód telewizora z zanim wybierzesz się do sklepu.

Odpowiednia moc taśmy LED

Kolejnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest taśmy. Tak naprawdę, im będzie ona większa tym lepiej, bo większość lamp zaopatrzona jest w ściemniacz, który pozwoli nam zmienić intensywność światła. Warto pamiętać o tym że jasne źródło światła możemy zawsze przyciemnić, ale za słabego już nie rozjaśnimy. Istotne jest też to, że jednokolorowe taśmy będą miały większą moc, niż te przycinek których kolor możemy zmieniać.
Warto zwrócić też uwagę na odpowiedni pilot, który będzie służył nam do sterowania lampą. Najlepiej sprawdzi się ten, który działa drogą radiową, a nie w sterowane pilotem na podczerwień. W ten sposób nie będziemy mieli problemu z nieoczekiwanymi przełączenia mi programów w telewizji podczas zmian ustawień taśmy LED (zobacz na led-labs.pl).

Jak zamontować taśmę LED?

Montaż takiego podświetlenia za telewizor jest bardzo prosty i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności. Wystarczy, że przetrzemy dokładnie tylnią część telewizora przykleimy na nią naszą taśmę. Ważne jest to, żeby zrobić to równomiernie, bo od tego będzie zależał ostateczny efekt. Taśmę przyklejamy równomiernie wzdłuż wszystkich brzegów telewizora. Warto też zachować odstęp pomiędzy krawędzią telewizora a taśmą o około 10 cm. Dzięki temu światło będzie delikatniejsze i nie będzie gryzło się z obrazem z telewizora.

Sam montaż jest bardzo prosty, ale warto zrobić to uważnie, żeby nie trzeba było odklejać taśmy i montować jej Jeszcze raz. Warstwa klejąca stanie się wtedy dużo słabsza i może nie utrzymać się tak, jakbyśmy tego chcieli. Jeśli przyłożymy się do montażu, możemy mieć pewność, że nasza taśma posłuży nam przez długie lata. Warto poświęcić na to trochę czasu, zamiast próbować zrobić to w pośpiechu!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here